רישום סימן מסחר

לידע כללי, רישום סימן מסחרי בהגדרה הכללית הינו כל שילוב של מלה, מכשיר, שם או לחלופין סמל אשר מיועדים לשמש או משמשים על מנת להבדיל או לזהות בין שירותים או מוצרים של בעל בית עסק לאלו של האחרים, אשר מציינים בפירוש את מקור השירותים או המוצרים. ככלל, רישום סימן מסחרי הינו לרוב הלוגו או שם החברה, משמעותי שתצטיידו בסמל או בשם ייחודיים וזכירים, בשביל שהלקוחות שלכם יוכלו לזהות אתכם בלי כל בעיה, ולבדל בינכם לבין המתחרים שלכם.

מה היתרונות הכי בולטים של רישום סימן מסחרי?

חרף העובדה כי סימן מסחרי שאיננו רשום משמש בהקשר של מכירת שירות או מוצר, עדיין קיימת סוג של הגנה משפטית, כאשר נטל ההוכחה הינו רב יותר במידה והמתחרים שלכם יפרו או יזייפו את פאר היצירה שלכם. לפיכך, אחד היתרונות הכי בולטים של רישום סימן מסחרי מתבטא בכך שהוא מקנה לכם כל מיני הגנות, כמו לדוגמא – מפחית ממכם את נטל ההוכחה, כמובן, והן מוכיח בעלות משוערת.

האם רישום סימן מסחרי דומה לשם מסחרי?

רישום סימן מסחרי ממש אינו דומה לכל רישום סימן מסחרי. שם מסחרי הינו למעשה השם שבו משתמשים לשם זיהוי בית העסק. הוא לא מציע זכויות בלתי מוגבלות לעשיית שימוש בשם שנבחר או כל הגנה משפטית. זה מתחיל ונגמר בהיותו רק שם.

מה תוודאו באמצעות רישום סימן מסחרי?

באמצעות רישום סימן מסחרי, תוודאו כי הסימן המסחרי שלכם לא זהה לשום סימן מסחרי רשום שונה. במידה וחלילה בטעות תפרו סימן מסחרי או שם של בעל עסק אחר, צפו לתביעה משפטית מצדו מה שיוביל אתכם להוצאות כספיות ניכרות, ובסופו של דבר לשינוי הכרחי של שם בית העסק שלכם, או יצירת לוגו חדש. כל ההתארגנות מחדש תגבה ממכם זמן יקר והרבה אנרגיות ובזבוז משווע של כספים.

האם רישום סימן מסחרי זהה לרישום פטנט?

כאשר מבצעים רישום של פטנט נהנים מזכות על הקניין שניתנת באמצעות הגורמים המתאימים על מנת למנוע משאר בני האדם להוציא, למכור את מיזם הפטנט שלכם, לעשות בו כל שימוש או להציע אותו לאחרים למכירה. הדבר כולל תקופה מוגבלת, וזה בעד חשיפה בפומבי של הפטנט שהמצאתם בזמן של הצעת הפטנט כמו גם ההגנה עליו על ידי הרישום שלו. לעומת זאת, רישום סימן מסחרי, כפי שציינו לעיל, משמש בעיקר על מנת לזהות או להבדיל שירותים, מותגים או מוצרים מאלו של המתחרים שלכם. בעוד שרישום פטנט ימנע משאר בני האדם לייצר או למכור מוצר כל שהוא, רישום של סימן מסחרי מספק לכם זכות בלעדי לתמונה, למלה או לביטוי אשר משמשים לציון מוצרים או שירותים בבעלות היחידה שלכם.

You Might Also Like